Popping & Locking

Popping jest stylem tanecznym wchodzący w dział stylów funkowych zwanych Funk Styles. Popping narodził się na zachodnim wybrzeżu USA w stanie Kalifornia, natomiast jego prekursorem jest legendarny Boogaloo Sam. Samo słowo popping pochodzi od słowa „pop” - dynamicznych spięć mięśni ciała do beat'ów muzyki. Wraz z progressem poppingu powstały m.in. takie style jak: animation, tutting, boogaloo, waving. Po poznaniu kilku podstaw można znakomicie bawić się do muzyki.

Locking również powstał na zachodnim wybrzeżu USA w stanie Kalifornia, natomiast jego prekursorem jest legendarny Don Campbell Lock. Na początku locking nosił nazwę Campbell Locking. Podczas jednego z show Don Campbell zaczął wykonywać charakterystyczny ruch zwany „lock”, który po jakimś czasie został rozpowszechniony wśród innych "lockerów" zapoczątkowując nazwę tego stylu jako Locking.  Wraz z rozwojem tego stylu powstawały m.in. ruchy takie jak: point, wrist trwil, pacing itp.

Lekcję poppingu & lockingu prowadzi Arkadiusz Skuza. Z uwagi na to, że Popping & Locking to dwa bliskie sobie style Funk Styles, zajęcia prowadzone są naprzemiennie; 3 m-ce popping, 3 m-ce locking itd.

ZAPISY TRWAJĄ !

Lekcje prowadzi Arkadiusz Skuza.

Nabór do grupy początkującej. ZAPISY TRWAJĄ.

Więcej informacji o instruktorze w dziale NAUCZYCIELE.

JAKI STRÓJ ?

Obuwie wygodne, trampki, sportowe, koszulka, longsleeve.

Oto klip Gali Zakończenia Roku Tanecznego 2017:

 ZAPRASZAMY SERDECZNIE !