Hip Hop / Video Clip Dance

Co to jest Hip-Hop?

„Jest to zjawisko, bądź też ruch kulturowy, rozpoczęty przez Afroamerykanów i Latynosów we wczesnych latach 70-tych XX wieku w nowojorskim Bronxie. Hip hop zaczął powoli przenikać do świata kultury masowej na początku lat 80-tych, by w następnej dekadzie rozprzestrzenić się na każdy zakątek globu. Głównymi elementami hip hopu są: rapowanie, grafitti, DJ-ing i b.boying (znany jako breakdance).”

Co to jest taniec Hip-Hop?

TANIEC HIP HOP jest bardzo żywiołowy i dynamiczny, związany stylistycznie ze street dance (tańcem ulicznym). Ten rodzaj tańca przyczynił się do powstania pochodnych technik hip hopowych takich jak locking, popping, funk, gansta, groove. Jego upowszechnieniu sprzyjały realizacje teledysków i koncerty wykonawców z kręgu muzyki hip hop, soul, r'n'b, pop. Jest jednym z najpopularniejszych tańców. Wszystkich chętnych, którzy chcą się poruszać przy rytmach hip hopowy, r'n'b czy pop'u zapraszamy na zajęcia.

VIDEO CLIP DANCE to taniec, który powstał z połączenia wielu stylów tanecznych jak funky, disco, street jazz, hip hop i innych. Obecnie video clip dance to jeden z najbardziej popularnych stylów tanecznych, królujący na koncertach i w teledyskach największych gwiazd muzyki pop. Jest to taniec dynamiczny, który jak możemy zaobserwować we współczesnych teledyskach, może mieć różny charakter i wyraz – od bardzo dynamicznego do lirycznego, od zmysłowego do bardzo męskiego, a wszystko zależy od choreografa i jego wyobrażni i pomysłów.

Lekcje HIP HOP prowadzi NATALIA MARCZAK, PIOTR GOŁĘBIOWSKI.

Więcej informacji o nauczycielach w zakładce NAUCZYCIELE.

Zajęcia odbywają się zgodnie z PLANEM ZAJĘĆ.

JAKI STRÓJ ?

Obuwie sportowe, trampki, dresy, getry, koszulka.

Oto klip z Gali Zakończenia Roku Tanecznego 2017:

ZAPRASZAMY SERDECZNIE !