GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA 8 - 12 LAT

Gimnastyka artystyczna to sport, w którym zawodniczki lub zespoły pięcio lub sześcio osobowe wykonują ćwiczenia z jednym lub kilkoma przyborami takimi jak: piłka, wstążka, obręcz, skakanka, para maczug lub układ taneczno-akrobatyczny. Gimnastyka artystyczna łączy w sobie elementy baletu, gimnastyki, tańca oraz umiejętności posługiwania się wcześniej wymienionymi przyborami. Szczególny nacisk kładziony jest na skoki, zachowanie równowagi, piruety (obroty), elastyczność, umiejętność posługiwania się przyborami, wykonanie układu i wartość artystyczna.

Z historii...

"Gimnastyka artystyczna wyrosła na ideach Jean-Georges Noverre’a oraz François Delsarte’a, którzy pragneli,a by wyrażąć siebie za pomocą tańca i ćwiczeń różnych części ciała. Za tym podążał Emile-Jacques Dalcroze, który do tych ćwiczeń dodał muzykę. Następnie Rudolf von Laban, Marie Wigmann i Henrich Medau również rozwijali ten pomysł nazywając do na poczatku lat dziewiędziestiąctych XX wieku- Gimnastyką Nowoczesną (Modern Gymnastics). Jednak matką nowoczesnego tańca i połączenia koncepcji baletu, tańca i rywalizacji sportowej była amerykańska tancerka Isadora Duncan, która sprzeciwiła się dogmatom baletu klasycznego tworząc tym samym Gimanstykę Artystyczną. Współzawodnictwo na polu gimnastyki artystycznej rozpoczęło się w latach 40. XX wieku w Związku Radzieckim."

Zapisy przyjmujemy dla dzieci w wieku 7 - 12 lat.

Ilość osób w grupie - do 12 osób.

Zajęcia prowadzi kubanka - Yanelys Salazar, więcej o instruktorce w zakładce NAUCZYCIELE.

Zapisy oraz więcej informacji:

* Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 792-001-003, biuro CNT SNAKE DANCE, al.NMP 21, II piętro.

Oto klip z Gali Zakończenia Roku CNT SNAKE DANCE:

 ZAPRASZAMY SERDECZNIE !!!